Bassinfection #017 / 05.10.2007 / club Faval / Brno

 

Dámy a pánové, 5. října se uskuteční v brněnském klubu Favál (ano vnímavý jedinci si povšimli, že došlo k přesunu;) další, již sedmnácté pokračování mejdanu Bassinfection. Tato akce soustřeďující se od svého prvopočátku (rok 2001) na zajímavé projekty dnb, jungle, reggae a obecně elektronické scény, bude v nastoupené cestě pokračovat. Hlavním vystupujícím bude tentokráte excelentní ruský drumandbassový producent a dj PAUL B. Přinášíme vám tedy jeho profil společně i s informacemi o dalších účinkujících.

Paul B (Step 2 Zero, Hostile/RU)

Když se řekne Rusko, každý si vybaví něco jiného. Někomu běhá mráz po zádech při představě srpu a kladiva na červené zástavě, jiným se sbíhají sliny na vodku či pohlednou Matriošku. Holt rusko se nesmazatelně zapisuje do podvědomí každého z nás různě. Jednou z cest může být i seznámení se s člověkem, který si říká PAUL B, vlastním jménem Pavel Burkaov, který proslavil a prosadil ruský DNB ze země vodky dále na západ a dal nejen Evropě na vědomí, že Rusko tzv. umí.

Jeho originální zvuk postaven na „hopsavých“ beatech a rolující base prošel několika fázemi, kdy se po boku kolegy STA dostal od Techstepu k Trance n Bass, aby se nakonec vrátil zpět k již zmíněným „hopsavým“ a energickým záležitostem s všudypřítomným „synťáčkem“.

Počínaje rokem 2001 dalo čerstvě zformované duo Paul B a STA dohromady svůj první promo materiál, načež se jim právem dostalo velké pozornosti od anglického labelu DSCI4. Díky velkému zájmu hlavy labelu Trace, přišel první vinyl killer „The Lick b/w Gladiators“ (masivně podporovaný djmi jako Grooverider, Andy C, Kemal, Stakka & Skynet, Optical, J Majik, Marky...). Další tracky následovaly jako na běžícím páse. Např. na prvním six packu Spy Technology 1 lp jim Trace věnoval místo hned na tři tracky. Od této chvíle se zapsali Paul B a STA k vůdčím postavám ruského DNB a labelu DSCI4. Za zmínku stojí, že během prvního roku společné práce se jim dostalo pozornosti také od labelu Renegade Hardware. U této značky skóroval Paul B společně s dalším ruským kolegou, St. Petrsburským Dissidentem minimalově orientovanou peckou Technecium. V následujícím roce dal Trace prostor ještě pro ep „Secrets Inside“ (Paul B + Sta) a energickou „Something Sick b/w Break Trought“ v kolaboraci s dalším objevem roku, Subwave.

Paul B se u DSCI4 objevil naposled trackem „Solar Unreal“ (Spy Technology 2 lp), aby si založil svou vlastní značku Step 2 Zero. Hned první singl U & Me, s vokálem popové zpěvačky Yana Kay, se stal nedílnou součástí každého dj bagu té doby. Vedle značek DSCI4 a Renegade Hardware má své zářezy u labelů G2, Sonix, Human Imprint a hlavně u domácího Total Advanced Musim. TAM Records se stal, jako jeden z mála ruských labelů, pro většinu začínajících i známých ruských producentů jakousi základnou a vydává jejich CD alba i mix kompilace (Bes, Implex, Dissident, Subwave, Castor, Cooh, Electrosoul System, Nothing, Prode, Proket, Pyro, Stare, Temper D, Sunchase....)

Koncem roku 2003 dal dohromady s projektem The Sound of Infinity CD album a udělal tak tečku za experimentováním, s nímž začal už v roce 1997. Za zmínku určitě stojí i track „Subline“ na ostravském labelu Messarosh.

Mezi poslední novinky z dílny ruského čaroděje patří remix „Galvanizme“ pro Chemical Brothers, euforická „Euphoria VIP“ a pořád ještě žhavá „hopsanda“ „Nobody Likes A Monster b/w Shaggy Beats“ na Hostile 012.

V současné době se Paul B zaměřil hlavně na svůj label S2Z.

Stejně jako produkce oplývá Paul kvalitou i co by dj. Kdo by neznal populární studio mixy „Nuborn“, na něž se čekalo jako na smilování, a to hlavně kvůli duplatům, které Pavel do těchto mixů vždy zařadil.

Jako první ruský dj objel Evropu a zbytek světa (Rakousko, Slovensko, Česko, Maďarsko, Chorvatsko, Itálie, Německo, Nizozemí, Anglie, Izrael.....)

U nás se Paul B objeví opět 5. října v Brně na klubu Favál za doprovodu MC Coppa. Sekundovat mu bude Morebeat, Soldik, Merkur a Pawouk.

Další info o Paul B spolu s dalšími hudebními ukázkami zde:

http://www.myspace.com/s2zpaulb

MC Coppa (UK)

MC Coppa našel své zalíbení v MCingu jako 18ti letý a jeho první zkušenosti s MCingem byly po návštěvě jeho bratrance v Londýně. Inspiraci pro své vystupování bere hlavně z hip hopu a ragga. Za 7 let prezentování svého MC umění má na svém kontě sety s djs jako Total Science, Concord Dawn, Brockie, Roni Size, Adam F, Mickey Finn, Paul B, L Plus, SKC etc. Vystupování v zemích Spojeného Království, Rakousko, Slovensko, Čína, Rumunsko, Slovinsko, Německo, Švýcarsko a v ČR (např. po Boku Dieselboye před 3mi lety.) Jako MC nevystupuje jen po boku DNB djs. Své dovednosti dokázal uplatnit i u House, Techna, Breakbeau, Electra a samozřejmě v Ragga a Hip Hopu.

Anglický rodák nyní žijící ve Vídni propůjčil svůj hlas už nejednomu producentu.

Za všechny jmenujme alespoň vokály na posledním albu Stereotype (AU), L Plus (Sk) – Poppin (Sidechain Music), No Money (CZ) – Much Louder promo mix 2007 a Physics (Fin) – Mind Elevation (Midnight Sun Recordings) . V brzké době se objeví jeho rhymes v tracích „Troublesome“ (No Money), „Danjaz“ (Paul B & L Plus) a v „Delirium“ na Ease Up Recs.

Jak vypadá hustý, těžký, hrdelní a přitom jasný hlas MCho Coppy v akci se můžete přesvědčit na BassInfection po boku Paula B .

Více info k MC Coppa:

http://www.myspace.com/coppakid

Morebeat (Citrus, Fokuz/CZ)

Morebeat se zformovali roku 2002 s cílem produkovat DNB, se kterým měli oba co dočinění již počínaje rokem 2000.

Morebeat tvoří jablunkovská dvojice Lamat a Ibogain. Oba mají zkušenosti s hudbou už jako náctiletí. Ibogain hrál na bicí, Lamat hrál 6 let na piano. Jistý čas dokonce působil jakožto zpěvák punkové kapely.

K DNB Lamata přivedlo především album „Inside the Machine" anglické partičky Bad Copany, zatímco Ibogain propadl DNB v roce 1998 ve společnosti ostravské crew DvoikaTroika (23). Tehdy si pořídil první desky, které se nebojí, i přes jejich stáří, pokládat na talíř dodnes..

Jako producenti mají za sebou první Digital release tracku „Easy Rider" na švédském labelu Intersection a první vinyl na holandské značce Citrus 026 („In Coma“). Ještě tento rok Morebeat vydají dva vinyly. Opět na labelu Citrus (Citrus 030 - „Butterfly in Hell“) a na jednom ze sublablelů, Fokuz LTD (Fokuz LTD 017 - „Goodnight“ feat Gabanna). Jako dje je bylo možno slyšet už po celé ČR a samozřejmě i v zahraničí. Koncem roku se chystají do světa na mini turné, jehož cílem je snaha podpořit nové desky na již zmíněných labelech Citrus a Fokuz a samozřejmě nasbírat další zkušenosti do studia.

Co nového vykouzlili v jejich studiu honosícím se kromě PC také Virusem B, se dozvíte z ruk Ibogaina před Paulem B.

Hudební ukázky tvorby Morebeat zde:

 http://www.myspace.com/morebeat

SOLDIK, MERCUR, PAWOUK

Tato část Bassinfection crew, má společné to, že jejich dnb sety jsou ovlivněny techstepem a neurofunkem. Soldik během svých setů používá také sampler.

Více informací:

http://www.myspace.com/soldikdj

http://www.myspace.com/bassinfectionsound

REGGAE, DANCEHALL, DUB STAGE

Jako obvykle bude v rámci Bassinfection druhá stage věnována převážně karibským rytmům. Budete si moci na ní od 21 hod. poslechnout dubový live projekt NGOMAU, který doprovodí MCs MATEYKA a eL z Pawlač Zewls. Z dubu do reggae vás přenesou pražští SOUNDPROOF. Půlnoc bude patřit specialistovi na dancehall BABYLONROCKEROVI ze sdružení Praggatronic. Poté vás čeká až do rána směs (převážně reggae) rytmů od členů BASSINFECTION REGGAE SECTION a MINA JOINT za vokálního doprovodu MIKATCHOU.

 

Vstupné: 120 CZK