fbpx

12/08/2000

Clubgroove

Line up

Carpy, Paul Hawk, Hubiss
Live: XcentriX

Report

Byla to poslední ze seriálu tří prázdninových akcí Clubgroove, která se konala v kyjovském Šneckenhausu. Původně se měly všechny tři akce odehrávat v duchu malého klubu, čemuž svědčil počet ohlášených DJů. Protože se však obě předchozí akce velice vydařily, obávám se, že očekávání se tentokrát nenaplnila. Tedy vlastně naplnila, ale jinak, než se čekalo.

Jako první hráli od devíti DJ team Mischa & Hubiss. Šlo samozřejmě o svižnější, lehce stravitelné techno (pro Šneckenhaus i pro Mischu s Hubissem typické). Plac se začínal pomalu plnit a pánové DJové lidi hezky rozehřívali. Vypadali sice oba unaveně, ale snažili se a docela jim to šlo. (Tihle dva to tady mají asi fakt rádi… J ) Největší ovace sklidili, když hráli CJ Bollanda a Underworldy. Právě Born Slippy byla jejich poslední deska, po které se oba začali tvářit velice spokojeně. Není snad třeba dodávat, že spokojeně vypadali i lidi na parketu.

Po jedenácté hodině přišel na řadu brněnský DJ Carpy. Hrál – co jiného než house. Takový ten typicky brněnský groovy house, který však známe v lepším podání od jeho kolegů, jmenovitě např. od Koaly. Nebylo to sice špatné, ale parket znatelně osiřel. Nutno ale říct, že těch několik na place osamocených pařmenů si tenhle set fakt užilo.

V jednu hodinu po půlnoci začal Paul Hawk se svým special DJ setem ze tří gramců a počítače. Jakoby právě na tohle všichni čekali. Před tím house a poloprázdný plac, nyní techno ve speciálním podání a plac téměř plný. Začátek tohoto setu zněl tak, že všem bylo naprosto jasné, proč rezidenta ve Šneckenhausu dělá právě Paul Hawk. Postupem času to však nějak opadlo. Jakoby začátek naznačoval, jaké to asi bude, a pak se to změnilo. Zvrhlo se to totálně jinam, než by se dalo čekat. Ne že by to bylo špatné, parket byl stále plný a lidi se bavili, ale zkrátka už nikdy to nebylo takové, jako na začátku setu. Škoda. Paul Hawk trochu experimentuje s hudebními styly, takže doufejme, že to dobře dopadne.

Ve tři ráno se dostal ke gramcům DJ Liner. Původně měli hrát XcentriX, ale Peter Pea se omluvil, že mu bylo špatně. Takže hrála jen dostavivší se půlka, tedy Liner sám. Je zvláštní, jak tenhle člověk hraje. Takhle k ránu se většinou líbí víc, než když hraje ze začátku. Že by jeho styl hraní odpovídal právě této době? Tentokrát jsme si vyslechli středně rychlé, mírně náročnější, ale dobře taneční techno. Každopádně čas začal pomalu odpovídat počtu přítomných. A Liner dokázal zařídit, že na parketu to téměř nebylo poznat.

Liner si však zahrál jen hodinu (prý mu bylo špatně), pak jej vystřídal Soldik se svými polámanými beaty. Zajímavý rychlejší jungle nejen k poslechu, ale i k tanci, jak bylo na poloprázdném parketu vidět. Nebýt pozdní hodiny, lidí by bylo určitě víc. Po Soldikovi si ještě střihnul svou půlhodinku jakýsi kdosi odkudsi z Blanska a jestli se pořadatelům líbil, určitě jej ještě uslyšíme.

Celkově tato akce budila menší dojem, než její dvě starší sestry. Dostavilo se “jen” kolem dvou set lidí. Na druhou stranu bylo víc místa na paření. Pódia jak jinak než byla, ani animace nám nesebrali. Je sice pravda, že asi v půlce akce zhasly a už se nerozsvítily, ale co už s tím. Stroboskopů (a světel vůbec) bylo dost a tak se nikdo při tanci nenudil. A opět byl přítomen stánek “bodypainting”, který se zřejmě stane součástí Šneckenhausovských pařeb nastálo. Teď už opravdu nevím, co bych měl ještě dodat. 8/10.

Text: Kryton

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.