fbpx

15/07/2000

Clubgroove

Line up

Muzzy, Paul Hawk, Mischa, Spud

Report

Byla to první ze seriálu tří prázdninových akcí Clubgroove, která se konala v kyjovském Šneckenhausu. Celá party se měla odehrávat v duchu malého klubu, čemuž svědčil počet DJů a také očekávání pořadatelů. Obávám se, že očekávání se bohužel nenaplnila.

Jako první hrál od devíti večer místní rezident, Paul Hawk. Okamžitě nasadil ostřejší rytmus, kterého se striktně držel. Jeho hudba byla však poněkud jiná, než obvykle. DJ ohlašoval změnu a té se všichni dočkali. Na začátku setu znělo hlavně tvrdší techno, ale navíc obohacené o napůl houseově, napůl minimalisticky znějící vokály. Zvláštní hudba se samozřejmě odrazila i na atmosféře, která už na začátku vypadala velice nadějně. To nejhorší však mělo teprve přijít.

Paulu Hawkovi ale změna stylu nevydržela až od konce a po chvíli se jeho set zvrhnul do tvrdého techna, které je pro něj typické. Podle reakcí tancujících lze usuzovat, že vliv na atmosféru byl více než pozitivní. Tvrdé, přímočaré a nekompromisní techno dávalo všem docela dost zabrat. A Paul Hawk si v tu chvíli musel za mixem připadat jako bůh.

O půl dvanácté došlo ke střídání. Nastoupil brněnský DJ Muzzy. Ačkoliv tento človíček povětšinou hrává měkký, příjemně poslechový i chytlavě taneční house, tentokrát mu nezbylo, než přistoupit na “kyjovské šílenství”. Muzzy ukázal, jak umí tekhouse. Bylo to tvrdší a rychlejší, ale stále ještě to byl tekhouse. Ono to vlastně ani nemohlo být dost dobře nic jiného vzhledem k tomu, co hrál před tím Paul Hawk.

Každopádně Muzzy obstál na výbornou. Nejenže předvedl nový, nikým neočekávaný a překvapující set, ale navíc “hrál pro lidi”. V těchto chvílích bylo na parketu tak plno, jak už dlouho ne. Atmosféra byla na vrcholu, ve Šneckenhausu to doslova vřelo.

K další výměně došlo ve tři čtvrtě na dvě. Muzzyho vystřídal DJ Mischa. Stejně jako oba jeho předchůdci i on se ve Šneckenhausu cítí jako doma. A bylo to znát i na jeho hudbě. Rychlé techno, ne příliš tvrdé či náročné, ale spíš svižné a všem přístupné na poslech, hlavně však k tanci.

DJ Mischa má rád Šneckenhaus a lidi ze Šneckenhausu mají rádi DJe Mischu. Začínalo se sice pomalu blížit ráno, ale těm uvnitř to zřejmě vůbec nevadilo. Plac zůstával i nadále plný, atmosféra se v podstatě ani nezměnila. Pařba pokračovala.

Mischa si však začal za mixem po chvíli připadat sám a tak si přizval kolegu, kamaráda a přítele ve zbrani, DJe Hubisse. Od tři čtvrtě na tři hráli jako DJ team a šlo jim to oběma velice dobře. Hudba jako taková se sice výrazně nezměnila (Hubissův styl hraní je velice podobný tomu, co hraje Mischa), ale druhý DJ přinesl jakési oživení do mixů, které teď zněly tak nějak uvolněněji a bezprostředněji. Atmosféra vlastně zůstala stejná, ale i tak začali někteří pohlížet do tváře novému úsvitu.

Když ve tři čtvrtě na čtyři začal hrát DJ Spud, bylo už i na place poznat, že ráno se blíží. Spudovo rychlé (i když se očekávalo spíš trochu pomalejší), snaživé a houpavě veselé techno bylo tím posledním, co mělo na téhle akci zaznít. Parket sice už prořídl, ale ti, co zůstali, ti si to užívali. A líbilo se jim to, protože zůstali až do úplného konce, který nastal po páté hodině ranní.

Celkově byla tato akce úspěšná. DJům se na ní líbilo, lidem se na ní líbilo (dostavilo se přes 220 nadšenců) i pořadatelům se na ní líbilo – sehnali pro nás velmi speciální stroboskop a “opravdové” animace na plátno, pódia byla samozřejmostí.

Tahle akce se dá docela dobře označit jako nejrychlejší party, která se kdy ve Šneckenhausu konala – průměrně se BPM točilo někde kolem čísla 150. Nebudu se však taky divit, jestliže se Clubgroove I. zapíše do podvědomí mnoha lidí (hlavně těch, kteří byli přítomni) jako jedna z nejlepších akcí, které se ve Šneckenhausu kdy konaly. Jediná škoda je, že venku téměř bez přestávky pršelo. Jinak si kromě té vody není na co stěžovat. (Možná mohlo někomu vadit, že je uvnitř docela dost vedro. To pak mohl vyběhnout ven na deštík a za chvíli zpátky… 🙂 ) Jediné, co zbývá dodat, je: 10/10.

Text: Kryton

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.