fbpx

17/08/2001

Clubgroove2001

Line up

Radan Mach, Paul Hawk, Var, Ian Fuzzy

Report

Dne 17. 8. se konala třetí akce ze seriálu Clubgroove 2001, kde jinde než v kyjovském klubu Šneckenhaus. Tentokrát šlo (pro změnu) o techno a nic jiného než techno.

První set začínal jako obvykle v devět večer a na triko si ho vzal Ian Fuzzy. Zahrál (překvapivě) techno, techno střední, čili ani tvrdé ani vyměklé. Hodně melodické a vesele houpavé, někdo by snad řekl „smaživé“. Příjemný začátek dával pomalu tušit, že jestli se to rozjede, rozhodně si lidi užijou.

Od jedenácti pokračoval Radan Mach. Opět nic tvrdého (škoda), zato však byl ve svých mixech svižnější. Jeho dvouhodinovka byla stejně veselá, ale energičtější a v dojmech lidí jakoby rychlejší. Jízda tak akorát, takhle to zní v Brně. Ale v Kyjově lidi poslouchají tvrdší záležitosti, takže atmosféra podle toho vypadala – stále jakoby tomu něco chybělo.

V jednu se do toho pustil Paul Hawk, místní rezidentní hvězda. A kupodivu, nehrál své obvyklé tvrďárny (copak copak?), díky kterým ho tady mají tak rádi. Ujížděl si na jakémsi minimal trance – plno tajemných ploch plus industriální jednoduchost. A slibovaný buchot nikde.

Že by už konečně opravdu zblbnul? Nebo zase hledá něco nového, co by nám zahrál? Nebo jen prostě a jednoduše roupama neví, co by…? Ale pravdou je, že mixy měl prvotřídní – čisté, hezky upravené, volnější, hodně pohodové. Ale pravdou taky je, že mu to dost řvalo…

O závěrečný set se postaral DJ Var. Výběr desek měl trochu podobný Hawkovi s tím rozdílem, že tohle byly větší „duchařinky“. Vyhrávačky se zvukem, smyčky, samplíky a kdesi cosi. No prostě konec se blížil a už i těm střízlivým z toho začínalo tak trošku hrabat a takovéhle konce jsou tady poslední dobou docela v oblibě.

Hmmm, hmmm, hmmm. Takhle uvažovali všichni. Ti střízliví přemýšleli, že to mohlo být tvrdší a mělo být tvrdší ale nějak se nepodařilo, a ti „zbývající“ si naplno užívali až do konce, který nastal v pět ráno.

Velkoplošná projekce, go go, prodej zajímavých CD, vlhko a horko uvnitř a příjemný vzdoušek venku na „summer garden“, opět jakoby potichu nastavený mixpult, takže při sebemenším přidání volume to už neznělo vůbec dobře, brblající DJs, bla bla bla…

Všichni, kteří tam chodí, to znají. Všech, kteří tam chodí, bylo tentokrát kolem 290. Všichni, kteří tam chodí, se tam skvěle baví i přes kdejaký nedostatek.

Šneckenhaus je zkrátka klub, kam chodí lidi rádi a tihle lidi dokážou „sem tam něco“ odpustit. Když se jim něco nelíbí, obejdou se bez toho a jednoduše přijdou za čtrnáct dní zase aby kalba pokračovala. A na Šneckenhausu se kalí excelentně.

Ale prázdniny bohužel končí a tak se bude naposledy prázdninově kalit během posledního prázdninového víkendu. Předposlední kalba byla za 7/10.

Text: Kryton

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.