fbpx

31/08/2001

Clubgroove2001

Line up

Motka, Liner, Neon, Merlin

Report

Dne 31. 8. se konala čtvrtá akce ze seriálu Clubgroove 2001, kde jinde než v kyjovském klubu Šneckenhaus. Tentokrát šlo o techno a měl se vyskytnout i nějaký ten house, ale místo toho jsme dostali nějaký ten trance.

Takže. Prvním DJem byl Motka. Hrál lehoučké techno prokládané právě trancem. Kladl důraz na hodně lehký, vzletný zvuk měkkých výškových smyček doplněných o středové pasáže. Na místní poměry hodně nezvyklý set, měl dost daleko k těm dupárnám, které tady v Kyjově předvádějí někteří DJs (včetně rezidenta).

Následoval jeden z místních oblíbenců, DJ Liner. Po předcházející odlehčené dvouhodinovce zvolil střední (ne moc tvrdý – měkce hrát snad asi ani neumí) zvuk takových těch „smaživých“ záležitostí. Temné beaty, k tomu pseudomelodické středové smyčky a výšky jen když je to nutné. Set se jevil značně těžký ale na poslech velice kompaktní a příjemný, hodně basový, pro fajnšmekry lahůdka.

V jednu ráno přišel na řadu DJ Neon. Obdobně jako jeho předchůdce zvolil takové středně smaživé techno ale s tím rozdílem, že tady se jednalo o samé vychytávky prakticky jakéhokoliv stáří. Vedle nového Millse bylo slyšet třeba staršího Umeka či ještě staršího Lekebusche. A lidi na parketu se mohli zbláznit… Zkrátka – staré, ale osvědčené.

Od tří do pěti měl hrát poslední DJ, Merlin. Jenže místo toho se s Neonem kamarádsky střídali. Chvíli jeden, pak oba, pak druhý, na to zase oba dva a pak zase ten první. Celkově se výběr desek nijak zvlášť nezměnil – kluci mají hodně podobný vkus. Mixy však zněly jinak, procítěněji a nápaditěji, i když energie se už jakoby vytrácela. Ale fór je v tom, že konec je neodvratný… Co na konec… Přišlo tak 340 lidí. Velkoplošné animace, go go a tak dále. To co vždycky, včetně mizerného počasí – kolem čtvrté ráno začalo pršet. Sice už byl konec a našli se i takoví, kteří prostě pařili v dešti dál (takoví jsou snad všude…), ale i tak… No co už, větru dešti neporučíš. Kolem a kolem, Šneckenhaus se opět postaral o parádní zábavu pro mraky lidí. Poslední Clubgroove letošních prázdnin byl na 8/10.

Text: Kryton

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.