fbpx

05/11/1999

Headway phase two

Line up

Orbith, Paul Hawk, Liner, Kaiser Soze, Mischa & Hubiss

Report

Byl jsem na Headway Phase 2. Chcete vědět, jaké to bylo? Ke Šnekáči jsem dorazil i s kamarády o čtvrt na devět. Dovnitř se ještě nepouštělo, takže jsem musel počkat venku. Po chvíli jsem si všiml, že přišel DJ Liner a ve tři čtvrtě na devět se zevnitř začaly ozývat první zvuky.

Za patnáct minut nás pustili dovnitř a za malou chvíli jsem se dozvěděl, že Liner hraje bez odposlechů, protože Mischa s Hubissem ještě nepřivezli zesilovač. Ve čtvrt na devět nakonec dorazili a všem spadnul kámen ze srdce. (Hubiss říkal, že se zpozdili proto, že Mischova holka nevěděla, co na sebe. Jak banální!) S plně funkčními odposlechy Liner upustil od pomalých a nejistých rytmů a konečně se rozehrál. Takové to jeho dobré techno, na Linera nic překvapivého. Lidi se rozjeli a začínalo to vypadat slibně.

Liner si to hraní ale určitě moc neužil, protože o půl desáté se do toho pustil Paul Hawk. Kdo si ho pamatoval z Tekloopu (tak jako já), ten něco očekával a zklamaný rozhodně nebyl. Na Tekloopu to byl Jeff Mills, tentokrát to odnesl Surgeon. Jakmile se na gramcech roztočilo něco od něj, ruce šly nahoru přímo samy. A to se dělo skoro pořád. Jinak řečeno ruce byly dole asi dvakrát na pět minut. Klidně budu tvrdit, že tohle byl najlepší set na celé party.

Technicky bezchybný sice nebyl, asi dvakrát nepěkné přeskočení a poslední deska s opačným beatem, ale i tak právě Paul Hawk vytvořil na celé akci nejlepší atmosféru. K tomu mu taky trochu dopomohl jeho kamarád MC Soldik se svým vydatným MCingem. Sám DJ si ale atmosféry zřejmě moc nevšímal, protože mi tvrdil že to mohlo být lepší (jenže lepší to může být vždycky). Druhá strana mince – majitel firmy Groovy Sequent mi tvrdil, že DJ musel být nastřelený, jinak nemohl zahrát tak dobře. Tak nevím…

O půlnoci začal hrát DJ Orbith. Nehrál vůbec špatně, to ne. Ze začátku to vypadalo dost slibně, ale atmosféra po chvíli začala upadat (bohužel). Plac sice brázdný nebyl ani na chvilku (jak jsem zjistil, přišlo 140 lidí), ale ta atmosféra už prostě nebyla taková, jako dřív. V tomhle směru mě Orbith trošku zklamal, ale jak mi tvrdil, hrálo se mu dobře. (Druhá strana mince – připadlo mi to jako naučená fráze, jakou se zbavit otravného recenzenta.) Ve dvě se k mixu postavil Kaiser Soze. Nebylo to nic extra zajímavého, ale taky to nebylo nic špatného. Kaiser Soze se tak nějak držel toho, co před ním začal Orbith. Lidi si sice zapařili, já jsem ale od něj čekal něco víc.

Po Kaiser Sozem začali po půl čtvrté hrát Mischa s Hubissem. Když hrají každý zvlášť, nejsou sice špatní (takové to obyčejně průměrné techno, nic převratného), ale tohle bylo fakt lepší. Mixy byly takové onačejší a desky do obou DJs byly zajímavě pomíchané. A měli jsme i special go-go by DJ Mischa. (Později jsem se dozvěděl, že byl úplně našrot, čemuž ty jeho figury tak nějak odpovídaly.) Mischa a Hubiss nejsou špatní DJs (ale slyšel jsem už lepší), ale jako DJ teamu jim to šlape fakt líp. Dokonalí ale nebyli. Mischu jsem viděl pěkně nadávat, když se mu nepodařil mix tak, jak chtěl. A Hubiss na mě taky nějak divně pokukoval, jakoby měl strach, co o nich napíšu… Jak party dopadla, bohužel nevím. Musel jsem odejít ještě před koncem, čili před pátou.

Takže to shrnu. Party má ode mě šest z deseti. Nejvíce zazářil Paul Hawk a Orbith s Kaiser Sozem mě tak trochu zklamali. Ale na druhou stranu lidí přišlo víc, než minule, což je na Šnekáč úspěch. Nebylo to špatné, ale kdyby se Orbith s Kaiser Sozem víc snažili, mohlo to být lepší. No, snad příště.

Text: Kryton
Fotky: Remaze

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.