fbpx

22/06/2001

Insolation 2

Line up

Pavel Krejdl, Liner, Dexter (SK), Paul Hawk, Alleki

Report

Kyjovský klub Šneckenhaus opět otevřel své brány návštěvníkům 22. června na pokračování akce Insolation. Objevili se zde jak nově příchozí, tak i „místní štamgasti“. Všichni dohromady si pak mohli vychutnat následující záležitosti.

Jako první hrál DJ Liner, místní hvězda a druhý rezident. Byl to začátek, takže nemohl lidi hned odrovnat svým nářezovým techniskem, což mu jde velice dobře. Pro tentokrát zvolil spíš jemnější a houpavější záležitosti v lehčích a nenáročných mixech, aby dostal lidi na parket. To se jak jinak podařilo.

Když tedy o půl jedenácté začínal Alleki, měl už vše náležitě připravené. Hudbu i lidi. A taky že si to užíval, jak jen mohl. Set byl každou chvilku někde jinde, dokonce se objevily i (nepotvrzené) zprávy, že mixoval poslední singl od Madonny… Nešlo o nějaké nářezy, spíš se z mixů ozývalo vyhrávání si s atmosférou a lidmi. Zkrátka, Alleki si užíval a lidi to brali.

Po půl jedné vystřídal Allekiho Pavel Krejdl, host téhle akce. Muzika začala pomalu tuhnout a nabývat na ostrosti. Přesto to však byl dost monotónní a jednotvárný set. Ne špatný, jen zkrátka nesedl úplně všem. Snadno se dal přehlédnout a opravdu nemusel zaujmout každého. Navíc v kontextu to vypadalo jako překlenovací můstek k Dexterovi. Jedno se ale musí nechat. Šlo o opravdu kvalitní techno v opravdu kvalitních mixech. Jen kdyby jich bylo víc…

Ve dvě třicet začal mixovat DJ Dexter, návštěva ze sousedního Slovenska. Teď už to ve Šneckenhausu začínalo vypadat, jako obvykle. Tvrdé techno, nekompromisní mixy. Ale pořád se ten sound držel jakoby zpátky, jakoby nechtěl udeřit.

T o se stalo o dvě hodiny později. Za mixpult se postavil místní miláček, Paul Hawk. Po krátkém úvodním ambientíku a několika polámaných beatech se strhlo peklo. Tvrdé techno, ale rychlejší než Dexterovo, ostré jako chirurgický skalpel až bolestivě pronikalo do mozků a vyřezávalo odtud všechen vztek a agresi. Hawk třískal lidem do palic jeden buben za druhým a bylo mu jedno, co se děje pod ním na place. Prostě šílel. A všichni s ním…

Akce byla zkrátka úspěšná, ještě aby ne. Přítomno bylo přes 320 lidí, nová světla, zde již odzkoušený aparát zněl taky jaksi jinak a go go jsou zde dávno běžnou záležitostí, stejně jako velkoplošná animace.

Šneckenhaus si vlastně vytvořil jakýsi standard, kterého se podaří dosáhnout pokaždé, což je v podstatě minimum. Zpravidla přichází něco navíc, ale tohle minimum je za 6/10 a to není zas až tak málo…

Text: Kryton

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.