fbpx

13/04/2001

Insolation

Line up

Igor Pataky, Paul Hawk, Sayko, Kita
Live: Elektrabel

Report

Vítá vás Šneckenhaus. Dnešní menu? Techno. Budete si přát? Ano, děkuji.

První chod – Say Co a Elektrabel, podává se mezi devátou a půl dvanáctou. Počítač a gramce. Buben přesný jako švýcarské hodinky. Zvuk decentně měkčí, zato však hodně groovy s neuvěřitelně hravými melodiemi. Pomalu plnící se parket jako zrcadlo rozjíždějící se atmosféry.

Dr uhý chod – DJ Paul Hawk. Servírujeme od půl dvanácté do půl třetí, i s oblohou. Dlouhý ambientní začátek, do kterého pomalu vtečou beaty jako křišťálově čistá horská bystřina. Zpočátku hodně nevýrazné, obyčejné a nenápadné. Po chvíli je však znát změna, zvuk se mění. Místy elektro, přibývají lehce tranceové pasáže, které se ale vzápětí rychle vytratí. Postupně se dostane i na několik výborných tranceových desek, prokládaných tvrdšími techno záležitostmi. Ty začínají postupně převládat, až se časem zmocní atmosféry zcela.

Hudba se stává tvrdší a tvrdší, když najednou… ticho. Velmi nepříjemný výpadek. Později je beatová linka nápaditě přerušena ambientní pasáží, ze které vykrystalizuje opět tvrdé techno. Desky novější i staršího data. Místní rezident řádí. Snaží se nachytat tanečníky občasným „výpadkem“. Plynoucí rytmus. Tik, tik, tik, tik,… Najednou ticho v očekávání, co bude… „No input signal detected. Please reconection the cable.“ Pak exploze zvuku, vytahující ruce nahoru… Ingredience? Jeff Mills, Christian Vogel, Cari Lekebush, Surgeon, Regis, Oliver Ho, James Ruskin,… plus tajemství šéfkuchaře.

Třetí chod – DJ Kita. Možno vychutnat od půl třetí do konce. Velice nápadité mixy, už ne tak rozmanitý výběr desek. Energické beatové nástřely, svižné pasáže. Ale konec se blíží.

I když Igor Pataky nedorazil (nejspíš někde zabloudil či špatně odbočil :O ), což zamrzelo, ale nevadilo to. Nebo že by někomu přece jenom jo? Těžko. Tři sety, jeden lepší než druhý. Say Co s Elektrabelem se osvědčili, Kita nezklamal a Paul Hawk se blýsknul v jednom ze svých nejlepších setů. Šneckenhausovská klasika ve formě hlasitého soundu (44), velkoplošných animací i světelného aparátu opět odvedla dobrou práci. Jako pokaždé. Takže 9/10. Ten jeden bodík je za Igora, ale to je spíš smůla. Tak či tak, přes tři sta lidí se projelo nádherně.

Jsme rádi, že vám chutnalo. Naše služby jsou zde pro vás, těší nás, když jste spokojeni. Děkujeme vám za návštěvu. Nashledanou příště, opět ve Šneckenhausu v Kyjově.

Text: Kryton

DJ Igor Pataky měl hrát od 2:00, ale bohužel nám oznámil, že to nestihne, protože při cestě se stala nehoda (né jeho vlastní). Igor dorazil kolem čtvrté hodiny, hned nastoupil po DJi Kita a hrál až do konce, tedy do 6.30h. Díky za pochopení.

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.