fbpx

29/04/2022

Intense

Perpetuum klub, Brno

Line up

Loktibrada (SK), Elektrabel live, Dahø, Paul Hawk, Liner

Tisková zpráva

Nová klubová noc Intense, spolupořádaná s agenturou SOUND44, přinese do klubu Perpetuum zvuk prověřený historií, undergroundové techno nekompromisní intenzity.

Z nedaleké Bratislavy jsme pozvali člověka, kterého lze symbolicky zařadit do dvorany slávy československého techna. Stál u zrodu techno scény na Slovensku a pokud vám něco říkají slova Olga+Jozef, Numb, PVC aka Palicavonzvreca nebo Antidandruff, pochopili jste, že do Brna zavítá producent a spolutvůrce charakteristického slovenského zvuku, DJ, slovakian murder boy, Loktibrada. V nedávném rozhovoru pro festival Rosnička popsal svoje současné djské aktivity: „Dnes opäť hrávam techno niekde okolo 133 (samozrejme +/- podľa kontextu). V súčasnosti veľa času venujem výberu, ale aj rearanžovaniu a editácií trakov do setu. Tieto veci umožnila až digitálna doba.“

Druhý host, Elektrabel, se vlastní produkci věnuje již přes 20 let. Svou tvorbou navazuje na vizi, s jakou v 90. letech vznikaly nejlepší desky původního undergroundového techna v čele s Jeffem Millsem, což Elektrabel skvěle ilustruje na svém zatím posledním EP Possibilities of Tomorrow vydaném na španělském labelu Warm up recordings Oscara Mulera.

Třetím hostem tohoto večera bude neméně známý dj Dahø, neústupný hudební selektor a ikona české techno scény, který se za gramofony pohybuje už od roku 1995. Dahø industriální techno obohacuje o průniky post/punku, noisu, darkwave a EBM. Vyhledává zvukové extrémy, které v mixech podává transformované do taneční formy. „Fúze stylů a mutací techna mě na aktuální scéně přijdou maximálně zajímavé a sám s nimi za mixem pracuju,“ dodává dj Dahø.

Samozřejmě zde nemohou chybět rezidenti ze SOUND44, Paul Hawk a Liner. Oba se na taneční scéně pohybují takřka 25 let, proto není divu, že v jejich setech rezonuje původní esence detroitského a birminghamského zvuku. Rozhodně ale není ani jeden z nich dj nostalgického retra. Dj Liner představuje v mixech aktuální dark zvuk v kontinuální, pravověrné podobě. Dj Paul Hawk se z temných vod vydává i do groovy subžánrů a vytváří tak jedinečné zvukové mozaiky. Představují tak spojení jin a jang, dvě navzájem opačné a přesto doplňující se síly techna.

Můžete se tedy těšit na pestrý večer přinášející intenzivní závan kvalitního techna různých forem od ostřílených jmen.

Začátek: 22:00h, konec 05:30h

Art work by Mikuláš Kříž

Další podrobnosti nalezneš v události: https://www.facebook.com/events/1134254544070185

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.