fbpx

12/08/2022

Malý Slovácký Rock

Zahrádka klubu Nětčice, Kyjov

Line up

Květy, Helemese, Röcky Mountain Öysterz

Tisková zpráva

Srpen u nás vždy bývá ve znamení žní a festivalu Slovácký Rock, držící se olympijské pravidelnosti. Ale čtyři roky? Komu by se chtělo čekat? Proto jsme se rozhodli toto dlouhé mezidobí vyplnit. Čím?

Malý Slovácký Rock, to je nadílka alternativnějších poloh rockové hudby s přesahem do jiných žánrů.

Naše pozvání přijala brněnská kapela, jejichž začátky sahají do roku 1993. Tehdy, ještě na základní škole, ji založil Martin Evžen Kyšperský. O dalších šest let tenhle band obnovil a Květy tak hrají dodnes. Oceňovány jsou jejich silné texty, aranžérská barevnost, brilantní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru.  Cena Vinyla nebo trojnásobná cena Anděl v žánru Alternativní hudba putovaly právem do dobrých rukou.

Akordeón a zpěv hrají v této kapele prim. Jsou ovlivněni vlivy ethno/world music, jazz, alternativa, ale punkrockové prvky jim nejsou cizí. Helemese je chanson-punkovým uskupením vycházejícím z alternativního pojetí chansonu, punku, blues i world music vyznačující se živelností, energičností, nadsázkou a ironií.

Následující kapela, ovlivněna především psychedelickým rockem se stopami mnoha jiných hudebních prvků a žánrů, jako například psychedelické blues, stone rock či sludgu, odehraje na této akci svůj poslední koncert. Röcky Mountain Öysterz je originální uskupení zabývající se podstatou a spiritualitou člověka, což se rozhodně nevylučuje s hutným zvukem. Právě naopak!

Začátek: 20:00h, konec 01:00h

Vstupné na místě 200 Kč

Art work by Zbyněk Ryba

Další podrobnosti nalezneš v události: https://www.facebook.com/events/1607430466295443

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.