fbpx

Právě vyšlo debutové album Lava od Silent Letter!

Náš dlouholetý rezident Paul Hawk si cca před 10 lety začal pohrávat se styly jako Post-Dubstep, Glitch nebo Bass. Světlo světa tak spatřila jeho experimentální hudební poloha, projekt Silent Letter.

Právě dnes mu na respektovaném labelu Gergaz vychází debutové full-length album LAVA!

Silent Letter je hudební projekt umělce a učitele Pavla Jestřába, známeho také jako techno dj a producent Paul Hawk. Je dalším nástrojem vizuálního umělce, jak uchopit obsah jiným způsobem, prostřednictvím hudby. Projekt se nedrží pravidel jednotlivých kategorií a stylů, vytváří alternativní žánrovou fůzi s prvky post-dubstepu, glitche, downtempa, drum and bassu a housu zarámovanou emocionálním vnitřním světem autora.

Album Lava vzniklo po sérii výstav, výtvarných projektů jako přirozené přepnutí z role vizuálního umělce do role hudebníka. Po dosažení určitého věku jsem si uvědomil, že nemyslím jenom dopředu, na zítřek, ale že se čím dál častěji neplánovaně ohlížím zpátky. Vzpomínky, minulost se přirozeně zpřítomňují a rekontextualizují. Album je tedy do jisté míry osobní timeline spjatá s konkrétními zážitky nabízející široké množství obsahového čtení směrem dovnitř i ven. To je pro mě důležité. V jednu chvíli je pomalé, rychlé, rovné a zlomené, melancholické, veselé, přívětivé, agresivní a citlivé, jako život.

Celé album k poslechu

[bandcamp width=400 height=472 album=447686009 size=large bgcol=ffffff linkcol=de270f artwork=small]

Artwork by Jolana Sýkorová
studiomoniker.com

Mastered by Gargle & Expel
www.gaex.org

soundcloud.com/silent-letter-live
facebook.com/silentletterlive
instagram.com/pavel_jestrab/

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.