fbpx

28/11/2003

Savage Techno

Sokolovna, Staré Město u Uherského Hradiště

Line up

Boss (SK), Bolek (SK), Paul Hawk, Liner, Lucasch, Huddy

Report

Když jsme 21.6.2003 vcházeli do prostorů budovy kyjovského Šnekenhausu, věděli jsme, že tentokrát je to naposled. Šli jsme se sem rozloučit s naším oblíbeným klubem, který neměl v širokém okolí bezpochyby žádnou konkurenci. K ránu jsme tuto mírně zchátralou budovu opouštěli s nadějí, že organizátoři nás v brzké době překvapí opět nějakou akcičkou.

Jenže pokud nemáte k dispozici žádné vhodné prostory, těžko můžete něco uspořádat. Po pár měsících to zkusili v břeclavském klubu Block. Tady nejspíš nedosáhly kýženého úspěchu a tak vytrvale pokračovali ve svém hledání dál.

Když jsem před měsícem poprvé uviděla plakát na Savage techno, zajásala jsem :“Jančovka je zpátky!“ Sokolovnu ve Starém městě u Uherského Hradiště se pořadatelé z agentury Sound44 rozhodli na jeden večer proměnit v útulné místo, kam lidé zavítali za poslechem své oblíbené hudby.

Prostory, které měli k dispozici byly dostačující, vzhledem k návštěvnosti možná až zbytečně velké. Kromě hlavního sálu s barem zde byla ještě menší místnost, kde jste si mohli odpočinout při poslechu minimalu a chill outu.

Jako první měl své umění za mixážním pultem předvést Lucash z agentury Strobe, ale při příchodu jsem zjistila, že line-up byl na poslední chvíli úplně změněn. Rozehřát návštěvníky se tudíž stalo úkolem Huddyho, který nezklamal a dopřál přítomným pěkný rozmanitý set, ze kterého jsem stihla bohužel jenom konec.

Kolem půl jedenácté to začínalo na parketu houstnout a role baviče se zmocnil Paul Hawk. Jeho osobitý styl přilákal sedící a opodál stojící lidi na parket. Za šest let jeho působení ve světě djingu se naučil, co se lidem líbí a se svým setem vždy sklidí zasloužený úspěch.

Kolem půlnoci byl místo očekávaného Dje Bosse vystřídán residentem bývalého clubu Šneckenhaus – Linerem. Bylo to docela nemilé překvapení umístit do hlavního hracího času Dje, který je zvyklý akce rozjíždět nebo zakončovat. Liner se ovšem tohoto nesnadného úkolu zhostil poměrně dobře.

Ale Dj Boss je Dj Boss a tak jsme všichni s nadšením očekávali nástup tohoto mladého úspěšného Slováka, který nás již od začátku drtil svými tvrdými beaty.

Bossův styl byl velice podobný jeho poněkud úspěšnějšímu slovenskému kolegovi Tokymu. Příznivce agresivního nekompromisního techna každopádně uspokojil.

Další východní soused, který přijel z nedaleké Senice, tempo sice nezmírnil, ale jeho desky byly melodičtější.

Nevím kolik lidí si ještě poslechlo Lucaschův set, ale když jsem před pátou hodinou odcházela, na parketu už to značně prořídlo.

Uspořádat akci, která má být svou kvalitou rovna klubovkám, na které lidi v dobrém vzpomínají, je nelehká věc.

Musím ale přiznat, že i když pořadatelé sami sobě nastavili laťku poměrně vysoko, podařilo se jim uspořádat kvalitní party na úrovni.

Jenom bych chtěla vzkázat všem, kteří z nedůvěry k novým prostorům nebo z jiného důvody nepřišli: „Litujte, stálo to za to!“

Text: Zuuzkaa
Fotky: Noname, Aleš

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.