fbpx

17/08/2019

Slovácký Rock 2019

Klub Nětčice, Kyjov

Line up

Helemese, Rocky Mountain Öysters, TheCoffees, 1Flfsoap

Tisková zpráva

Uběhly čtyři roky a s olympijskou pravidelností Slovácký Rock opět ožívá. Ano, slyšíte dobře, Slovácký Rock bude letos součástí doprovodného programu folklorního festivalu Slovácký Rok a neklade si za cíl nic jiného, než nabídnout trochu jinou kulturu v tento kultovní folklorní svátek.

O hudební zážitek se postarají kapely vesměs kyjovské, avšak oproti tomu u některých vystupujících sahá hudební záběr až za hranice naší republiky. Teď si určitě říkáte, proč je rocková akce doprovodným programem folklórního festivalu?

Pro všechny kapely jsme si připravili takový menší domácí úkol. Musely si připravit jednu lidovou skladbu, tu zahrát způsobem jejich vlastním a natočit na video. Na vás tedy bude, která skladba vyhraje. Kapely a hlasující budou soutěžit o dary pivního a uzenářského charakteru. Podrobnosti o soutěži zveřejníme společně s první uveřejněnou skladbou.

Na koho se můžete těšit?

Naše pozvání přijala kapela snoubící prvky alternativního rocku, moravského folklóru a jazzu. Zkrátka World music z moravského Toskánska za doprovodu cimbálu a zpěvu. Vyhrává nám tu již 28 let a za tu dobu vydali šest alb. Řeč není o nikom jiném než o NARAJAMĚ!

Pokud u předchozí kapely převládá cimbál, u následující formace je dominantním prvkem akordeón. Je však obtížné je vehnat do jednoznačné stylové ohrádky. Jsou hraví, humorní, ale i vážní. Není jim cizí ani punkrockový důraz ani další vlivy jako ethno/world music, jazz, alternativa. V hudebních vodách se pohybují 12 let a stihli vydat již 4 alba. Hleďte, HELEMESE se k nám veze.
O začátek celého večera se postará elegantní dvojice. Viktorie Lesovská nám bude zpívat krásným, libým hlasem, na kytaru ji doprovodí Tomáš Dvouletý s vlastní i převzatou tvorbou. TheCoffees!

Mimořádný večer zakončí urbanizovaný šohaj a brněnský Pražák! Živé bicí, nezaměnitelná kytara a velký podíl improvizace kořeněný dravostí, melancholií, loopy a syrovým soundem! Toto duo si klade za cíl vyhnat z měst zápach electroswingu a jejich deratizační plán má jméno 1flfsoap!

Řekli jsme si, že by bylo dobré na takové akci podpořit místní výrobce. Proto jsme oslovili okolní pivovary (Mazák, Syrovar, Dubňák a Slovácký pivovar). Budete tak mít na výběr hned z osmy druhů zlatavého moku. Také jsme dali prostor místnímu řezníkovi, takže nebudeme o hladu. Ten nám totiž dodá kvalitní maso, které bude připravováno na grilu. Dali byste si něco sladkého? Klasické béleše s povidly a mákem tu budou rovněž k zakousnutí.

Artwork by Marfy & Zbyněk Ryba

Audio

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.