fbpx

13/08/2021

Slovácký Rock 2021

Zahrádka klubu Nětčice, Kyjov

Line up

Vltava, Záviš, Helemese, Sounds of Occupation, TheCoffeess, Evah

Tisková zpráva

Uběhly dva roky a Slovácký rock se vrací na venkovní pódium zahrádky klubu Nětčice.

Jako hlavního hosta večera se nám podařilo získat kapelu, která je považována za jedno z nejoriginálnějších uskupení na české hudební scéně. Toto přízvisko si vysloužila nejen neobvyklou poetikou mnohoznačných textů, ale také svým zcela nezaměnitelným hudebním stylem, který dokonale souzní s charismatickým hlasem zpěváka, kytaristy, básníka a herce Roberta Nebřenského. Mnozí tuší, někteří již vědí, že v pátek 13. srpna se Kyjovem „prožene“ Vltava!

Můžete se těšit na program jménem „Náklad štěstí“ u příležitosti vydání stejnojmenného reedičního boxu všech řadových CD skupiny a novinkového alba raritních nahrávek „Diamantové boty ve dvířkách kamen“. Objeví se tak skladby, které z pódia dlouho nebo dosud nikdy nezazněly. Kromě raritních písní z dávných dob a známých hitů ze všech období existence kapely budou představeny také novinky z připravovaného alba „Spass muss immer sein“.

Další host je neméně známý. Muzicírování se věnuje již od útlého věku, ale naplno to rozjel koncem devadesátých let. Slovník jeho textů není samoúčelnou snahou o humor či strojené drsňáctví, nýbrž tvůrčím prostředkem, s nímž umí originálně zacházet a pod jehož slupkou rozkrýváme  citlivý obsah. Často bývá nazýván knížetem pornofolku.

Znojemský rodák, zpěvák, písničkář a básník, který doposud vydal na patnáct alb. To poslední, s názvem „Hrci Prci“, vydal loni. Jsme tuze rádi, že naše pozvání přijal mistr Milan Smrčka alias Záviš.

Další kapelu snad není potřeba nějak zvlášť představovat. Jsou hraví, humorní, ale i vážní. Není jim cizí punkrockový důraz stejně jako vlivy ethno/world music, jazzu a alternativy. Jak vidíte, je obtížné je vehnat do jednoznačné stylové ohrádky. Hleďte, HELEMESE.

Z nedalekých Nenkovic k nám dorazí kapela s post-apokalyptickým názvem Sounds of Occupation. Zpočátku trojčlenná sestava hrající 90‘ rock se příchodem dalšího kytaristy a přidáním samplovaných ploch a beatů posunula k více experimentálnějším a psychedeličtějším náladám, aniž by opustila kořeny grunge, na kterých vyrůstala.

Původně středoškolské kamarádské akustické duo TheCoffeess se propracovalo až v plnohodnotnou pětičlennou kapelu vyznávající alternativní pop. Tato postupná spolupráce vysublimovala v jejich první EP s názvem Jinotaje, jehož pět skladeb věrně popisuje vznik a vývoj této party.

Indie písničkářka Evah uzavře výčet vystupujících na Slováckém Rocku. Dříve vystupovala s kapelou Side Effect, se kterou vydala před čtyřmi roky album. Nyní ale pracuje na vlastním debutovém EP, přičemž světlo světa už spatřily tři vydané singly.  Evah ve svých písních mísí jemný vokál s klasickou či elektrickou kytarou a elektronikou.

Začátek: 18:00h, konec 02:30h

Vstupné na místě 250 Kč

Art work by Mikuláš Kříž

Další podrobnosti nalezneš v události: https://www.facebook.com/events/4070642972989085

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.