fbpx

12/08/2023

Slovácký Rock 2023

Zahrádka klubu Nětčice, Kyjov

Line up

Songs from Utopia (SUI), Mean Daddies, Evah, Rag Doll, Chrousty

Tisková zpráva

Čtyři roky uběhly jako voda v kyjovské říčce a na zahrádce před klubem Nětčice opět přivítáme Slovácký Rock. Na co se těšit? Osvědčený recept. Alternativní rock s přesahem do jiných žánrů.

První takovou kapelou budou Mean Daddies, partička zvukově svázaná s grungeovou tradicí seattleské scény obohacená o zvuk kytarového syntezátoru. Kapela vznikla před čtyřmi roky pod taktovkou zpěváka a kytaristy Romana Lauše. Ten k sobě volil takové muzikanty, kteří mají už něco odehráno nejen u nás, ale i v Evropě či Asii. Celkový dojem pak umocňují precizní kytarová sóla kyjovského rodáka Jaroslava Vašulky, který dříve hrával v Lexington 125 nebo Lůzrs Band.

Ze Švýcarska k nám dorazí surf-rocková kapela pod tajuplným názvem Songs from Utopia. Za tímto uskupením je švýcarsko-české manželské duo ve složení Rebekka Zarkava (zpěv a kytara) a Jura Doležal (bicí a perkuse). Můžete se tak těšit na strhující koncert hudby plné energie.

Indie písničkářka Evah, dříve spojovaná s kapelou Side Effect, poprvé vystoupila na Slováckém Rocku před dvěma roky. Tehdy připravovala své debutové EP, které se pod názvem Transitions dostalo na světlo světa letos v květnu. Evah ve svých písních mísí jemný vokál s klasickou či elektrickou kytarou a elektronikou.

Na Slováckém Rocku je vždy místo i pro místní mladá hudební tělesa. Tenhle rok přivítáme Ragdoll. Kapela složená z pěti studentů kyjovských škol vznikla teprve loni, ale za tak krátkou dobu si zahrála na několika majálesech. Jejich hudební doménou je alternativní rock, který doplňují prvky z pop rocku, punku či garage rocku.

Výčet účinkujících uzavře kapela, jejíž počátky také souvisí s místním studentstvem, avšak kořeny sahají do dávné minulosti. Období těsně po revoluci by se dalo označit jako renesančním obdobím bigbítové kultury na Kyjovsku. Vznikalo zde plno kapel a jednou takovou byli i ulítlí Chrousty, kteří to rozjeli už v roce 1990. Jsme obrovsky rádi, že kapela pro Slovácký Rock ožije v nové sestavě a zahraje pro nás své speciální vystoupení.

Celým večerem nás tradičně provede neúnavný konferenciér Roman Klígl.

Začátek: 18:00h, konec 02:00h

Vstupné na místě 200Kč

Art work by Zbyněk Ryba

Další podrobnosti nalezneš v události: https://www.facebook.com/events/968438034477702

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.