fbpx

26/10/2001

Sound Vibration 2

Line up

Benko (SK), Leo Lycra, Paul Hawk, Re-set

Report

Bylo to pokračování zvukových vibrací, které se uskutečnilo 26. října 2001. Jak to na téhle tolik diskutované a očekávané akci vypadalo?

O čtvrt na deset začínal s první dvouhodinovkou Re-set. Šlo o techno, jak jinak. Pestré, veselé i temné, nepříliš hopsavé, ale hodně pohodové. Ideální zahřívačka, parket se zaplnil rychle.

Ve čtvrt na půlnoc se k mixu postavil slovenský DJ Benko, kterému se ve Šneckenhausu zřejmě líbí. Opět kvalitní set, jako vždycky. Energické, hezky přímé techno. DJ zvolil taktiku kvalitních desek místo šílených mixů a lidi se bavili. Jo, míň je někdy víc. Pohoda pokračovala, na parketu zase nebylo k hnutí, jako obvykle.

Po Benkovi následoval Leo Lycra. Jak se předvede DJ, který na Šneckenhausu ještě nehrál? Techno (jak překvapující… :o) Ne tak temné, jako Benkovo. Veselejší, místy do trance klouzající smyčky celý ten monotón dost odlehčovaly. Set značně pestrý, plný odvážných mixů. Ukázkovým příkladem bylo tranceové ukončení.

A pak přišel na řadu místní rezident, Paul Hawk. Lehoulinké ukončení Lycrova setu jakoby mu hrálo přímo do noty. Šílený začátek – dlouho žádný buben, lidi se mohli zbláznit. Pískali, ječeli, atmosféra připomínala ženskou před orgasmem. A když to konečně po dloooooooooouhých třech minutách přišlo… Vcelku abstraktní zvuky, do nich pomalu vybublávají provokativní smyčky, pak exploze beatů, dost rychlá linka… Lidi na parketu šíleli.

Excelentní nástup předznamenával výborný set, atmosféra se dá popsat dvěma slovy: jestřábí hnízdo. Tady je zkrátka Paul Hawk doma. Osazenstvu celého Šneckenhausu dává Mr. DJ hezky najevo, kdo je tady vlastně pánem…

Co říci víc? 6/10 Naprosto normální akce. Žádné překvapení, vše tak, jak má být. Velkoplošné animace, go go dancers na pódiích, atmosféra skvělá, šílejících 310 lidí, kvalitní sety, i Hawkovo vynikající ukončení, to vše patří ke standardu. Takový je klub Šneckenhaus.

Na druhou stranu, objevily se dokonce i zvěsti, že tahle akce se ani neměla konat. Pánové u Policie České republiky měli prý nějaké výhrady, dokonce se prý nějak řešilo parkování na náhradním parkovišti, kde sice nakonec stálo tolik aut, že by to jeden spočítal na prstech jedné ruky… No, město zkrátka akci nakonec povolilo. Lidi přišli, lidi se bavili, lidi přijdou i příště, lidi se budou bavit i příště.

Šneckenhaus zkrátka žije. Zima sice přichází a tak to načas nebudou tak šílené kalby jako v létě, kdy je krásně teplo. Ale pánové ze Sound 44 říkají: „Show must go on!“

Text Kryton

Report

Tento pátek tj. 26.10.01 se konala ve Šneckenhaus clubu v Kyjově akce nesoucí název Sound Vibration. Hlavní hvězdou zde byl slvenský techno dj Benco!

Musím se přiznat, že jsem na této akci očekávala vysokou návštěvnost, ale okolo 00:00hod. jsem byla velmi překvapena, když ještě stále chodili people a Jančovka byla narvána k prasknutí!

Na této akci jste mohli slyšet dj Re-seta, který hrál od 21.00 – 23:00. Začal velmi slibně, jeho set byl energický, ale pak pomalu zpomaloval až do minimalu.

Od 23:00 – 01:00 hrál Benco, hrající tvrdé slovenské techno, přecházející do minimalu., které se u nás na Moravě těší stále větší oblibě!

Od 01:00 – 03:00 jste mohli slyšet a vidět za gramci, brněnského dje Leo Lycru, který svým setem konečně celý Šnekáč pořádně rozhýbal a people dostal do pořádnýho varu!

Jako poslední hrál kyjovský dj Paul Hawk, který je mimo jiné residentem Šnekáče. Jeho nástup doprovázeli silné pískoty! A měli proč! Velmi dobře navázal na tempo Leo Lycry a neslevil až do konce. Jeho set byl rychlý, barevný s výbornými výjezdy, které lidi zvedaly ze židlí!

Za zmínku stojí i velkoplošná videoprojekce, která se promítala za hlavou dje. Party skončila po 05:00 hodině ranní a i v tuto dobu bylo ve Šnekáči ještě stále poměrně dost lidí!

Text: Marky

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.