fbpx

28/06/2019

Sound Vibration 7

Klub Nětčice, Kyjov

Line up

Pavel Krejdl, The And (SK), Chucky (SK), Babax
Live: Paul Hawk

Tisková zpráva

Sedmé pokračování klubovky Sound Vibration je na spadnutí a bude to opět epické!

Náš koncept, kombinovat nový sound s osvědčenou klasikou oldschoolu, se osvědčil a pokračujeme v něm dál. Co nás tedy čeká a nemine?

Stál u zrodu elektronické scény v 90. letech u nás, v České republice. DJingu se věnuje od roku 1992 a vždy si zakládá na vysoké úrovni a atmosféře každé dané party. Klub nebo velká halovka, pokaždé stejně poctivě. Hraje z gramofonů s jistotou chirurga, precizně a přitom stále odvázaně, dynamicky. Nebojí se kombinovat různé styly napříč žánry elektronické hudby. V jádru je tenhle pán ovšem pravověrný techno dj, který šíří energii s naprostou přirozeností. Touto legendou není nikdo jiný než dj Pavel Krejdl, který zahraje vinyl set o délce 2,5 hodiny!

Další pozvaný účinkující je rovněž bardem, který stál u zrodu elektronické scény. Ne však u nás, ale na sousedním Slovensku. DJingu se věnuje od roku 1997 a je známý svými multižánrovými sety, které oscilují někde mezi housem, minimalem, technem, electrem a breaky. Díky tomuto rozletu jsou jeho sety svižné, barvité a plné překvapení. Na dlouho cestu ze západního Slovenska se do klubu Nětčice rozjede dj Chucky!

Představovat veterána se může jevit jako nošení dříví do lesa. Možná je ale přeci jen třeba osvěžit, že vedle djingu, umělecké tvorby a pedagogické práci, se náš rezident věnuje taky tvorbě hudební. Už léta páně 2001 se jeho zářezy vrtěly na vinylu tehdejšího českého labelu TechEx. Další realesy má například na chicagském labelu Impact Mechanics. Po delší odmlce, kdy se Pavel coby producent věnoval především experimentálnímu projektu Silent Letter live, se představí jako živý hardware projekt Paul Hawk live. Co od něj čekat? Hodinová nálož techna z „blikajících krabic“ bez kompromisu!

Pestrá nabídka tohoto večera ještě nekončí. Pod pseudonymom The And sa ukrýva náš kamarát a dj z neďalekej Senice. Pohybuje se na pomezí housu a minimalu, ale rád zabrousí i do deepu, chicaga, detroitu, dubu či breakelectra. K jakému žánru se přikloní u nás, je prozatím záhadou, a právě to nás na něm baví!

Z místních djs padla ruka osudu na Babaxe, mladého, ale šikovného dje, který přinese porci tech house a techna současné doby. Mezi jeho oblíbené interprety patří Luigi Madonna, Adam Beyer, Joseph Capriati a další stars z labelů Drumcode či Prospect record. Chcete slyšet novinky aktuálního soundu? Majstro Babax to hravě zařídí!

Artwork by Zbyněk Ryba

Další podrobnosti nalezneš v události: https://www.facebook.com/events/2078302102223634/

Fotky: DaveZX12R

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.