fbpx

27/10/2000

Sound Vibration

Line up

Tibor (SK), Svetlux (SK), Paul Hawk, Liner

Report

Šlo o zatím poslední akci kyjovského klubu Šneckenhaus, která se odehrála 27. října. První tóny se zevnitř začaly ozývat už od 20.45 h. To už se před budovou začalo scházet osazenstvo a podle množství to vypadalo velice slibně. Všichni si začínali netrpělivě podupávat, než nás od 21.15 h. začali konečně pouštět.

Za mixem už stál DJ Liner a “pral to tam horký”. Parket čekal na zaplnění jen tolik minut, že byste to spočítaly na prstech jedné ruky. Z velice slibně znějící aparatury (taková tady prý ještě nebyla se ozývalo velmi solidní, dupavé a nadupané techno. Jinými slovy, Liner měl začít a taky začal. Do půl hodiny nebylo k hnutí. Šneckenhaus se otřásal v základech nejen pod stále přibývajícím náporem tancechtivé mládeže, ale i pod tíhou drtivých Linerových beatů. Nebyla to žádná uspávačka, Kterou tenhle človíček předvádí, když hraje ke konci. Tohle byl čistý nářez, jaký se dá slyšet jen u sound44 a jejich rezidentních DJs. Prostě, Liner se s tím fakt moc nepáral a lidem se to hodně líbilo.

Takže když před jedenáctou večerní přišel DJ Tibor (a za pár minut taky začal hrát), to co viděl, se mu zřejmě zamlouvalo. Hrál – jak jinak – techno. Někteří od něj očekávali něco zajímavějšího, co se mixů týče. Ty zněly naprosto … normálně, jednoduše a čistě. Jedna deska skončila a prostě hrála druhá. Žádná zajímavě přehozená smyčka či obdobné kejkle, zkrátka nic. Ale co chybělo mixům, to nám Tibor minimálně dvakrát vynahradil na deskách, které hrál. Bylo to techno, temné, klidně znějící, monotónní takovým způsobem, že nešlo odolat a nekřičet u toho. Zvláštní hudba.

Subjektivně neopakovatelná, ale zároveň tak tuctová, až vyvolala pocit, že jí můžete slyšet na každém rohu. A snad tohle způsobilo, že jediné místo, kde se dalo více méně pařit, byly buď u baru nebo venku. Na place bylo v těch chvílích hodně náročné vydupat vydupat si místo k tanci a i tak si člověk po pěti minutách připadal jako fackovací panák. Bylo zkrátka narváno.

Nějak kolem jedné ráno střídal Tibora Svet-lux. Hudebně šlo o pestřejší výběr desek, ale zase jen to techno. Docela se to blížilo tomu, co před chvílí předváděl Tibor (asi už jsou oba krajané). Už to sice nebylo tak uchvacující, jako Tiborův set, ale mělo to hodně do sebe. Pestré mixy prozrazovaly, že DJ se v tom vážně vyžívá. Což byla nejspíš pravda, protože jinak by se to lidem pravděpodobně nelíbilo a tím pádem by parket nemohl zůstat tak přeplněný, jako byl.

Pár minut po tři čtvrtě na čtyři přebral žezlo druhý zdejší resident, Paul Hawk. Zřejmě ovlivněn celkovou atmosférou nevěnoval se svému experimentování typu “tvrdé techno plus do toho vokály”, ale dle hesle “kuj železo, dokud je žhavé” se do toho pustil pěkně postaru. Roztočil kdejakého toho Surgeona i další starší ale přesto stále stoprocentní hity. Samozřejmě, že nemohl vynechat ani pár nových věcí, které si pořídil teprve nedávno. Jenže to už se pomalu blížilo ráno a dav začal poněkud řídnout.

Takže si to shrneme. Slušný zvuk, slušná atmosféra, slušná hudba, slušná party. Dostavilo se hodně lidi (tedy více než 350, což je momentálně rekordní počet), kteří potkali hodně jiných lidí a všichni dohromady se zcela jistě hodně hodně dobře bavili. Přišli i dokonce takoví, které nikdo nečekal, jelikož měli být někde jinde. Ale z jejich přítomnosti mělo hodně lidí radost. Slibovaný stánek “bodypainting” se sice nakonec nekonal, ale na druhou stranu nikomu snad nechyběl. S animaci byly taky drobné potíže, fungovaly až od čtvrt na jednu, čili v podstatě od poloviny akce. Jenže ani tohle nebyl takový problém, který by někdo nepřežil. Navíc místní stroboskopy jsou více než dostačující. Je také pravda, že zde nebylo skoro k hnutí. Ale to vlastně ani takový zápor není, navíc uvážíme-li, že jestli to takhle půjde dál, kluci se sound44 se nejspíš poohlédnou po novém a větším prostoru.

Slovo závěrem. Sice se pár maličkostí podělalo, to však nic nemění na faktu, že šlo o jednu z nejlepších akcí kyjovského Šneckenhausu. Na tom trvám. 10/10.

Text: Kryton
Fotky: Remaze

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.