fbpx

10/03/2000

Subtension

Line up

Poprednny (sk), Benko (sk), Svet-Lux (sk), Liner, Paul Hawk

Report

Zase jednou se konala party v kyjovském Šneckenhausu. Já tam byl a takhle to tam vypadalo. U Šnekáče jsem byl s kamarády po osmé a museli jsme chvilku čekat, než nás pustí dovnitř. Ze všeho nejdřív jsem si všiml, že mají více světel, než je obvyklé (obvykle bliká několik stroboskopů). U zdí stálo několik “krabic”, jakože pódií, které si někdo mohl pamatovat z některých dřívějších akcí. Ty krabice byly ke konci využity ani ne k tanci, jako spíš k sezení. A vůbec poprvé se ve Šneckenhausu objevily dekorace. Sice takové nic extra, ale postačovaly. A abych nezapomněl, šel jsem se podívat za DJs a ten mixák, který tam měli, to byl teda kus! Plus ještě k tomu tři gramce. To bude něco.

Poslední úpravy byly dokončeny a v devět začal hrát DJ Poprednny. Byl to house, ale takový jiný house než to, co známe od Vika nebo jemu podobných z Brna. Nevěděl jsem, co od Poprednnyho mám čekat a byl jsem docela příjemně překvapen. Navíc když pustil moji oblíbenou Groove Armadu… No. Slovenský house je prostě jiný než brněnský a teď už vidím, že stojí za poslech.

Jedenáctá hodina odbila a k mixu se postavil DJ Benko. Lidi roztancovaní Poprednnyho variací na house se nejspíš těšili právě na něj. A Benko hrál. Nutno říci, že se mi jeho sety na party zdály pokaždé takové jakési divné, ale v rádiu (House mix na rádiu Forte, už se nevysílá) se mi vždycky líbil. To, co Benko předvedl, něco takového jsem od něj slyšel poprvé. Jakoby mu někdo vykládal o tom, jaké to ve Šnekáči bývá v nejlepších okamžicích a a on tak hrál skoro od začátku. Čas odpovídal tomu, že lidi se chtěli bavit a taky se bavili.

Z beden se line naprosto monotónní smyčka a někdo začne křičet. Ostatní (potažmo skoro všichni) se přidají. Bez sebemenšího hudebního podnětu. Pak ticho. Za pár vteřin přijde mix a celé je to zpět. Šílející dav, ruce nahoře, rytmus nejen v nohách, mráz běhající po zádech, energie kdejaké hitovky dávkovaná každému zvlášť, tak nějak vyváděl DJ Benko v Kyjově.

V jednu hodinu ráno Benka střídal DJ Svet-lux. A kdo neviděl za gramce, střídání ani nezaznamenal. Svet-lux držel štafetu a pokračoval v tom, co Benko načal. Hudba sice doznala malé změny, už to nebylo tak monotónní (jednotlivé desky myslím), ale atmosféra se držela na stejné úrovni. Téměř při každém mixu se ozýval křik, neochabující rytmus stále bušil do každého a všech, stále se dalo skvěle pařit. Prostě dobrá jízda.

O půl třetí přišel na řadu DJ Liner. Znám jeho sety, a tak jsem zhruba věděl, co mám čekat. Ale on ne. Jak mi říkal kamarád, “takhle jsem ho ještě hrát neslyšel”. Což bylo nejen pro mě za tuhle party druhé překvapení. Liner hrál velice zvláštně a velice jinak. Jakoby si jeho mysl poletovala bůhví kde a nás tam brala se sebou. Nemám nejmenší ponětí, k čemu ten set přirovnat, jak to popsat líp. Tenhle výstup si prostě budu pamatovat, to je jisté.

Po půl čtvrté se dostal ke slovu Paul Hawk. Jako jediný hrál tak, “že všechny tři šavle byly nahoře” (jeho slova). Tentokrát se ale nekonalo nic převratného. Standardní hawkovská kvalita. Jediná potíž byla v tom, že už bylo vlastně ráno a lidi začali pomalu odpadávat. Od páté se Paul Hawk začal střídat s Linerem podle hesla “každý chvilku tahá pilku”. Mělo to takhle pokračovat až do šesti, kdy byl konec. Já s kamarády musel jít už v pět.

Devět z deseti. Party se velice podobala předcházející Free Tekkno Party s tím rozdílem, že přišlo jen 160 lidí. Atmosféra byla stejně skvělá, bylo vidět, že přítomní se baví, což bylo účelem. Podle mě není co dodat. Nebýt konkurenční akce v Mutěnicích (což je vlastně “za rohem”), přišlo by víc lidí. A právě tady je ten malinkatý háček. Kdyby nás tam bylo kolem dvou set, bylo by to lepší, plac by se udržel déle plný. Jinak si není na co stěžovat. To je celé.

Text: Kryton
Fotky: Remaze

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.