fbpx

07/04/2000

Suburban Experience 2000

Line up

Muzzy, Vik, Paul Hawk, XcentriX (Peter Pea Vs. DJ Liner), Mischa & Hubiss

Report

Konalo se to v kyjovském Šneckenhausu. A když se tam něco podobného koná, já tam musím být taky, abych mohl vyprávět, jaké to bylo. Nuže slyšte. S kamarády jsme přišli tradičně po osmé hodině a vypadalo to, že nic.
Ticho, tma. Jedinými známkami života byly svítící okna protější hospody a pár lidí čekajících ve dvoře. Pak se odkudsi objevil jeden z pořadatelů a ochotně mi sdělil, že technika měla menší zpoždění, takže teprve teď se zapojuje mix a máme jim dát prý ještě tak hodinku. A taky že jo. V devět se dveře otevřely a již se zvětšivší čekající dav včetně mě byl vpuštěn dovnitř. A měli jsme nová razítka – vysmaženě vypadající krávu, která se na mě směje ještě teď.

Vevnitř zatím vrtěl vinyly Paul Hawk, aby se doladily poslední detaily a poněkud opozdivší se Koala (asi to nemohl najít) stihl dorazit. Interiér vypadal podobně jako minule. Samozřejmě pódium (na kterém se pařilo fakt skvěle, zkoušel ho se mnou i Peter Pea), tři gramce, počítač, dva mixy plus ten „goliáš“, který tady byl i posledně a nějaká přerostlá reprosoustava, kterou jsem tady ještě neviděl. A nesmím zapomenout na dvě televize, na kterých jsme mohli sledovat jakési animace (nic extra, ale bohatě postačily). Doneslo se mi, že ty obrázky jedou z PlayStation, ale nevím. Každopádně animace v televizi, to je novinka. Plátno by bylo na Šnekáči asi jen těžko k umístění a dvě TV účel bohatě splní.

O půl desáté se Koala, náhrada za nemocného Vika, konečně dostavil a hned šel na to. Začátkový set. Pohodová, chytlavá muzika úspěšně plnila parket. Trochu pomalejší rytmus, nic náročného, co by lidi hned na začátek utahalo. Dalo se to poslouchat i pařit na to. Až byl parket poněkud zaplněný, Koala si začal hrát s deskami trošku víc a už o půl jedenácté (!) se poprvé začal ozývat křik a pískání. Pak chvilku nic a při dalším zvukovém podnětu zase znova. Čekal jsem, že zahraje něco jiného, než co předvedl. Byl jsem sice překvapen, ale nic světoborného to nebylo. Prostě takové akorát.

Po půl jedenácté začal hrát DJ Muzzy. Jeho styl mám osobně docela rád. Tentokrát to ale nebyl takový ten jeho květinkový house. Bylo to tvrdší a převážně o rytmu. Ale Muzzy se svým květnatým samplům stejně neubránil, a tak mu sem tam prosákly do jinak docela dupavého setu. Alespoň to nebylo pořád o tom samém, změna přišla příjemně vhod

Deset minut před půl druhou řekli XcentriX „dost“ a dali se do toho. A šlo jim to ne zrovna špatně. Docela nabušený rytmus vhodně proložený smyčkami různě se měnícími, to byla ta pravá voda na kyjovský techno mlýn. Na place to vřelo a není se čemu divit. Ale abych Linera a Petera Pea moc nepřechválil. Sem tam nějaký ten mix zněl trochu divně, ale to jsou mouchy, které ti dva jistě časem vychytají. Jedna věc mi ale fakt neseděla. Kluci asi tak v půlce setu poněkud zrychlili. Nebylo to sice špatné, ale upřímně – obešel bych se bez toho. Navíc k tomu Liner vybral docela známou věc, která pomaleji zní opravdu líp. Ale jak říkám, vyloženě špatné to nebylo. Ve směru XcentriX vidím docela světlé zítřky. Až pánové vypilují detaily, máme se na co těšit, řekl bych. Ale třeba jen měli tentokrát smůlu, a normálně jim to jde líp, kdo ví…

Ve dvě třicet ráno vystřídal duo XcentriX DJ Paul Hawk. Pár hodin před tím jsme si s ním a pár kamarády (Mischa, Hubiss,…:0) před Šnekáčem povídali. Hawk předpokládal, že už z lidí moc nedostane, že budou utahaní, protože uvnitř to fakt slušně jelo. Omyl. Proč je Paul Hawk ve Šneckenhausu rezidentem? Přijďte si ho poslechnout, uvidíte sami. Atmosféra, kterou vytvořili už Liner a Peter Pea, vůbec neopadávala. Šílenství pokračovalo prakticky bez přestávky a postupující ručičky na hodinkách na to neměly pražádný vliv. Lidi křičeli a pískali a Paul Hawk v podstatě jen točil korekcemi (ne že by neměl co hrát, naopak). Prostě jeho klasika.

Po čtvrté hodině nás přišli svou hudbou oblažit Mischa s Hubissem jako DJ team. Jeden by čekal, že jako poslední trošku zvolní a dají nám odpočinout. A oni místo toho drželi tempo a hráli si vesele dál. Ze začátku jim to i vycházelo, dávali nám pěkně zabrat. Ale nic naplat, v pět ráno už bylo i na place poznat, kolik je hodin. Prázdný sice nebyl, ale docela prořídl. Co bylo dál, už bohužel nevím. Musel jsem jít na autobus.

Mno, devět z deseti. Já osobně si nemám na co stěžovat (dlouho jsem si takhle nazapařil), ale naprosto dokonalé to taky nebylo. Daly by se vychytat nějaké maličkosti, sem tam něco nového, ať ty akce nejsou jedna jak druhá. Jo, já vím, tentokrát byly animace, což fakt oceňuji jako dobrý nápad a taky doufám, že do příště o ně nepřijdeme. Možná by to chtělo trochu obměnit světelný arzenál, co já vím… Ať už tak či tak, přišlo 170 lidí. Je vidět, že ti, co sem přijdou, chtějí se bavit a taky se baví.

Když jsem se jeden moment větral venku, náhodou jsem zaslechl jeden pár, jak si Šneckenhaus chválí. Hmm. Chodím sem od začátku. Na první akci bylo snad 50 lidí (pokud to není moc).Na každé akci je víc lidí, než na předcházející (s výjimkou Free Tekkno Party). Vyvíjí se to. Slibně se to vyvíjí.

Text: Kryton
Fotky: Remaze

powered by

© 1998 - SOUND44. All rights reserved.